Voleibaliștii Zalăului obține locul 2 la Memorialul „Radu Zamfirescu” de la Craiova
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/04/logo-fort-silvan.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/09/IMG-20210921-WA0004.jpg)
SCM Zalăus-a clasat pe locul
la Memorialul „Radu Zamfirescu”, ultimul turneu de pregătire înaintea startului de sezon programat săptămâna viitoare ![👏](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfe/1/16/1f44f.png)
![💪](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6c/1/16/1f4aa.png)
![2⃣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t99/1/16/32_20e3.png)
![👏](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfe/1/16/1f44f.png)
![💪](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6c/1/16/1f4aa.png)
De joi și până sâmbătă, echipa noastră a participat la Memorialul „Radu Zamfirescu”, organizat la Craiova, unde pe lângă echipa noastră și olteni au mai participat Steaua Bucureși și „U” Cluj.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/09/WhatsApp-Image-2021-09-30-at-10.52.53.jpeg)
Deși echipa condusă de Marius Lazăr fost aproape de clasarea pe prima poziție, Steaua conducând pe Craiova cu 2 – 0 în ultimul, însă au câștigat în cele din urmă doar cu 3 – 2, zălăuanii s-au clasat în final pe locul secund. ![🥈](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t15/1/16/1f948.png)
![🥈](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t15/1/16/1f948.png)
Astfel, SCM Volei Zalău încheie jocurile de pregătire din această toamnă cu
victorii
și
înfrângeri
.
![6⃣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t15/1/16/36_20e3.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![2⃣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t99/1/16/32_20e3.png)
![❌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tdd/1/16/274c.png)
![➖](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4b/1/16/2796.png)
![➖](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4b/1/16/2796.png)
![➖](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4b/1/16/2796.png)
![➖](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4b/1/16/2796.png)
![➖](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4b/1/16/2796.png)
![➖](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4b/1/16/2796.png)
![➖](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4b/1/16/2796.png)
![📋](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2b/1/16/1f4cb.png)
![🥇](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t94/1/16/1f947.png)
![⚪](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t8d/1/16/26aa.png)
![🔵](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tef/1/16/1f535.png)
![🥈](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t15/1/16/1f948.png)
![🟡](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t7b/1/16/1f7e1.png)
![🔴](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6e/1/16/1f534.png)
![🥉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t96/1/16/1f949.png)
![🔴](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6e/1/16/1f534.png)
![🔵](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tef/1/16/1f535.png)
![🏅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t3d/1/16/1f3c5.png)
![⚫](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/te/1/16/26ab.png)