Voleibalistul brazilian, Pedro Cardozo, a semnat cu SCM Volei Zalău
Voleibalistul brazilian, Pedro Cardozo, a semnat un contract cu SCM Zalău pentru noul sezon 2023-2024. În vârstă de 31 de ani ( 192cm), Cardozo joacă pe postul de secund și a ajuns la Zalău de la Sportig Lisabona, Portugalia.
Brazilianul a mai evoluat la Fonte do Bastardo – Portugalia, Unimed/Aero – Brazilia, Saint-Quentin Volley – Franța , Vôlei Itapetininga – Brazilia, JF Vôlei – Brazilia, Grand View University Vikings – S.U.A., Sesi-SP – Brazilia.
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa.jpg?resize=747%2C85)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL.jpg?resize=750%2C75)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2.jpg?resize=748%2C177)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2.jpg?resize=751%2C255)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca.jpg?resize=750%2C75)