Zi de bilanț la Inspectoratul de Jandarmi Judeţean Sălaj
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Ieri, 26 ianuarie a.c., începând cu ora 14.00, la sediul unităţii, a avut loc „Activitatea de evaluare a Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Sălaj pentru anul 2022”.
La acest eveniment au participat: comanda unității, ofițeri și subofițeri din cadrul I.J.J. Sălaj.
Din partea Inspectoratului General al Jandarmeriei Române a participat domnul colonel Mîrza Traian, şeful Direcției Cabinet.
În cadrul activităţii de evaluare, domnul inspector şef al I.J.J. Sălaj, colonel Cigăran Vasile-Adrian, a prezentat activităţile organizate, misiunile executate şi rezultatele obţinute în anul 2022, conturând totodată şi principalele obiective pentru anul 2023.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/327899765_733098364796690_9132880241029758038_n-300x225.jpg)
Un moment aparte l-a constituit conferirea Medaliei „Bărbăție și Credință”, Clasa a III-a, cu însemn pentru militari, plutonierului-adjutant Moigrădean Ionuț-Nicolae, plutonierului Crișan David-Claudiu și plutonierului Pușcaș Marius-Andrei, în semn de apreciere pentru contribuția importantă adusă la îndeplinirea cu success a misiunilor specifice Ministerului Afacerilor Interne.