Ziua Mondială a Donatorului de Sânge, marcată de CJ Sălaj
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
💉 Mai mulți angajați ai Consiliului Județean Sălaj au donat sânge în cadrul unei campanii desfășurate miercuri, 14 iunie, de Ziua mondială a donatorului de sânge.
🩸 Evenimentul a fost organizat de Centrul de Transfuzie Sanguină Sălaj, în parteneriat cu Instituția Prefectului Sălaj, pentru a atrage atenția asupra importanței donării constante de sânge și a încuraja implicarea membrilor comunității în astfel de acțiuni de solidaritate umană și generozitate, cu rol crucial în salvarea de vieți.
🔴 Tot pentru a marca această zi specială, după lăsarea întunericului, sediul Consiliului Județean Sălaj va fi iluminat în culoarea roșie, simbol al vieții și al curajului.