![⚽️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/taf/1/16/26bd.png)
![♟](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tbe/1/16/265f.png)
Peste 400 de elevi de la Liceul de Arta „Ioan Sima” Zalau și
Scoala Gimnaziala „Corneliu Coposu” Zalău au participat, miercuri, 8 iunie, la activitățile și competițiile sportive organizate în cadrul unui proiect finanțat de Consiliul Județean Sălaj, prin Programul de finanțare a activităților sportive, de tineret și recreative.
![🏅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t3d/1/16/1f3c5.png)
![🏆](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tbe/1/16/1f3c6.png)
Intitulat „Ziua Sportului la Liceul de Artă” și implementat de Asociația Părinților de la unitatea de învățământ, proiectul a promovat importanța mișcării și a exercițiilor fizice în rândul școlarilor. Pe parcursul zilei, aceștia au luat parte la diferite activități sportive și s-au întrecut la fotbal, badminton, volei, șah ori dans modern. Câștigătorii competițiilor au fost premiați cu diplome, cupe, medalii, tricouri și șepci personalizate.