Judecătorii Tribunalului Sălaj își reiau activitatea după victoria la CCR

După ce ieri, premierul Bolojan a pierdut la CCR reforma pensionării în Justiție, toate instanțele de judecată suspendp forma de protest și își reiau activitatea integral.

Biroul de Informare si Relaţii Publice din cadrul Tribunalului Sălaj aduce la cunoştinţa mass media şi opiniei publice următoarele :

  În data de 21 octombrie2025 ora 13,00 la sediul Tribunalului Sălaj, a avut loc Adunarea Generală a Judecătorilor care au hotărât cu votul majorității celor prezenți SUSPENDAREA FORMEI DE PROTEST dispuse prin Hotărârea nr. 2/2025 adoptată de către Adunarea generală a judecătorilor Tribunalului Sălaj în data de 26.08.2025, cu consecinţa reluării activităţii de judecată începând cu data de 22 octombrie 2025.  

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *