Minor de 15 ani din Jibou bătut cu bestialitate de un grup de tineri
Un scandal monstru a avut loc ieri seară pe strada Cărămidari din Jibou! Un minor de 15 ani a fost bătut cu bestialitate de către alți trei tineri din oraș.
În urma loviturilor primite, minorul a fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale.
Familia minorului este în stare de șoc și cere Poliției să aplice legea cu maximă exigență, pentru ca astfel de cazuri să nu se mai întâmple.
Poliția Orașului Jibou a deschis dosar penal și continuă cercetările:
„La data de 28 martie a.c., în jurul orei 20:00, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Jibou au fost sesizați prin apel la 112 cu privire la faptul că pe o stradă din oraș are loc o agresiune.
La fața locului s-au deplasat polițiștii de ordine publică, iar în urma verificărilor efectuate s-a stabilit că, pe fondul unui conflict verbal spontan, o tânără de 19 ani și un minor de 15 ani, ambii din orașul Jibou, ar fi fost agresați de către trei tineri în vârstă de 13, 15, respectiv 26 de ani, din același oraș.
În urma evenimentului, cei doi au fost transportați la o unitate medicală pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Polițiștii au pus la dispoziția acestora cereri privind emiterea unui ordin de protecție, în prezența părinților, însă cei doi au refuzat completarea.
În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de lovirea sau alte violențe, cercetările fiind continuate în vederea stabilirii cu exactitate a împrejurărilor în care a avut loc evenimentul și dispunerii măsurilor legale ce se impun”, transmite IPJ Sălaj.



























