Accident grav cu victime pe DJ108C. Un copil de 3 ani din Sălaj a ajuns la spital
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/02/banner-fort-silvan-nou-300x56.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/03/IMG-20210325-WA0014-300x30.jpg)
Potrivit IPJ Cluj, la data de 2 mai a.c., în jurul orei 14.20, polițiștii au intervenit la un accident rutier produs pe DJ108C, între localitățile Gârbău și Aghireșu.
Din primele date, coliziunea laterală s-ar fi produs între 2 autoturisme conduse pe direcția Gârbău spre Aghireșu, respectiv un autoturism condus de un bărbat de 27 de ani, din județul Sălaj și un autoturism condus de o femeie de 41 de ani, din comuna Gârbău.
În urma impactului autoturismul condus de bărbatul de 27 de ani a fost proiectat în afara părții carosabile, intrând în coliziune cu un copac.
Un copil de 3 ani, din autoturismul condus de bărbat, a fost transportat la o unitate medicală pentru primirea îngrijirilor de specialitate. Testarea conducătorilor cu aparatul etilotest a indicat rezultate negative.