APIA Sălaj – în TOP la nivel național la cereri de plată preluate
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
APIA Sălaj, condusă de Perneș Călin, face performanță, așa cum a demonstrat în ultimii ani și se situează din nou în TOP, (în prezent pe locul 4 la nivel național), la numărul de cererei de plată preluate pentru schemele de sprijin pe suprafață.
Tot în această perioadă se depun cereri de plată în sectorul zootehnic OUG 3 (bovine – specia pentru lapte). Termen pentru depuerea cererilor este 23 martie 2023.
Începând cu data de 3 aprilie, APIA Sălaj începe preluarea cererilor de plată pentru acciza de motorină trimestru 1 2023.