De 90 de ani, la 28 februarie, România sărbătorește “Ziua Protecției Civile”
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Cu prilejul acestui eveniment important, la sediul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Porolissum” al judeţului Sălaj a avut loc, astăzi, un ceremonial în cadrul căruia 5 cadre (doi ofițeri și trei subofițeri) au fost înaintați în gradul următor, înaintea expirării stagiului minim.
Ziua Protecţiei Civile ne oferă un prilej de a transmite întregului personal care acţionează sub deviza „Cu viaţa mea, apăr viaţa” multă sănătate, putere de muncă şi succes în îndeplinirea nobilelor misiuni încredinţate.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/fara-cozi-01-300x300.png)