De neînvinși! SCM Zalău obține a 7-a victorie în campionat împotriva Minaur Baia Mare

SCM Zalău a obținut azi, la Zalău, a șaptea victorie consecutivă într-un meci contând pentru etapa a 7-a a Ligii a 3-a, Seria 10.
SCM Zalău s-a impus azi, scorul de 4-2, la pauză 3-0, în fața echipei Minaur Baia Mare.
Nikolic cu o dublă în minutele 11 și 18, Ionuț Sălăjan, în minutul 30 și Sergiu Pop în minutul 50 din lovitură de pedeapsa au semnat reușitele echipei Municipiului Zalău, în timp ce Simion în minutele 80 și 90+2 a înscris pentru oaspeți.
Cu acest succes, SCM acumulează 21 de puncte și se menține pe prima poziție în clasament.