Elevi de la Școala Gimnazial Corneliu Coposu în vizită la Consiliul Județean Sălaj
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Președintele Consiliului Județean Sălaj, Dinu Iancu-Sălăjanu, i-a întâmpinat astăzi, 27 februarie, pe elevii clasei a VII-a B, de la Scoala Gimnaziala „Corneliu Coposu” din Zalău, însoțiți de dirigintele Viorel Jurcă. Vizita face parte din Programul ”Școala altfel”, în cadrul căruia tinerii vizitează instituțiile statului, mediul antreprenorial și liceele din județ și sunt familiarizați cu activitatea acestora pentru o mai bună orientare școlară și profesională.
![💬](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6e/1/16/1f4ac.png)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/fara-cozi-01-300x300.png)
![🎒](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/ta4/1/16/1f392.png)