Internat nou în valoare de 2 milioane euro la Șimleu Silvaniei
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Primarul orașului Șimleu Silvaniei, Cristian Lazăr, anunță că au fost finalizate lucrările de modernizare a internetului de la Liceul Tehnologic „Ioan Ossian”, unde s-a derulat un proiect cu finanțare europeană in valoare de aproximativ 2 milioane de euro.
Proiectul a fost unul complex, care a cuprins atât reabilitarea căminului, cât și dotarea lui.
„PROIECTE ROMÂNEȘTI CU BANI EUROPENI!
Avem un internat nou, modern, un hotel în toată regula, cu tot ce e necesar pentru a avea condiții pentru o educație de calitate !
O investiție finanțată cu bani europeni la Liceul Tehnologic Ioan Ossian de aproape 2 milioane de euro. Cuprinde cam tot ce înseamnă reabilitarea unei clădiri, dotări cu mobilier, paturi, electrocasnice, bibliotecă, bucătării, sală de mese.
Mulțumesc tuturor pentru implicare!”, transmite primarul Cristian Lazăr.