Primăria Municipiului Zalău a aprobat locațiile pentru desfășurarea de activități comerciale privind vânzarea de mărțișoare, în perioada 24 februarie – 1 martie (inclusiv), în următoarele zone:
Piața 1 Decembrie 1918, strada pietonală dintre Muzeul Județean de Istorie și Artă și Colegiul Național „Silvania”, Carrefour Market, Școala Gimnazială “Iuliu Maniu”, Spitalul Județean de Urgență, Uz Casnic, Cartier Brădet (supermarket Codiflor) și Astralis.