Poliția asigură ordinea și siguranța publică la raliul de pe Meseș
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
Astăzi, 5 august a.c., polițiștii Serviciului Rutier, cei ai Biroului Rutier și polițiștii Secției nr. 2 Poliție Rurală Sânmihaiul Almașului din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Sălaj asigură climatul de ordine și siguranță publică pe timpul desfășurării evenimentului sportiv – RALIUL ,,Cupa Meseș Cento-Grup”– Viteză pe traseu montan 2023, care se desfășoară în intervalul orar 07.00-19.00, pe drumul județean 108 R, sector de drum închis circulației publice între km. 0+000 – 4+200 (intersecție D.N. 1 F Meseș – localitatea Treznea).