Prefectul Sălajului, Dari Toma avut, joi, o întâlnire cu reprezentanţii HoReCa
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/04/logo-fort-silvan.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/03/IMG-20210325-WA0019.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/03/IMG-20210325-WA0014.jpg)
Conducerea Instituţiei Prefectul Sălaj a avut, joi, o întâlnire cu reprezentanţii HoReCa din Zalău şi din judeţul Sălaj, în contextul creşterii alarmante a numărului de infectări cu virusul SARS-CoV-II la nivel judeţean.
La întâlnire au fost prezenţi şi reprezentanţi ai structurilor MAI – Poliţie, Jandarmerie, Pompieri, care au rol supravegherea respectării măsurilor de prevenire a îmbolnăvirilor cu COVID-19.
Prefectul Dari Toma a făcut un apel la organizatorii de evenimente cu număr mare de participanţi să respecte reglementările în vigoare, pentru a preveni apariţia de noi cazuri de COVID-19.
“Sunt câteva reguli importante pe care participanţii la evenimente trebuie să le respecte şi vă cerem sprijinul în acest sens”, a punctate prefectul judeţului Sălaj.