![💬](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6e/1/16/1f4ac.png)
„Obiectivul nostru îl constituie reducerea cantităților de deșeu menajer, în paralel cu creșterea gradului de reciclare. Colectarea selectivă trebuie să devină un obicei cotidian al fiecăruia dintre noi, un gest fără de care nu putem asigura un mediu curat, frumos și sănătos. Printr-un efort minim din partea populației, putem obține rezultate majore. Îi încurajăm, așadar, pe cetățeni să fie responsabili și să respecte regulile de colectare a deșeurilor din gospodării, separându-le pe cele reciclabile – plastic și metal, hârtie și carton, respectiv sticlă, de cele reziduale. Le mulțumesc celor de la Primăria Cizer, cu al căror sprijin am reușit să finalizăm acțiunea de distribuire a sacilor în toate gospodăriile din comună. Ne propunem ca până la finalul lunii octombrie să ajungem și la cetățenii din comuna Treznea. Suntem convinși că rezultatele acestei campanii nu vor întârzia să apară și că în viitorul apropiat vom putea extinde proiectul la nivelul întregului județ”, a declarat Cristian Adrian Pop, directorul executiv al ADI „ECODES Sălaj”.