SCM Zalău pierde cu Someșul Dej scor final 1-2

Liderul seriei 10 din Liga a III-a, SCM Zalău a pierdut în fața Someșul Dej (ocupanta locului 5), scor final 1-2.

Deși a fost uj joc echilibrat în prima repriză, SCM Zalău a reușit să deschidă scorul în minutul 43 și a intrat la pauză cu un avantaj de 0-1.

La revenirea din pauză echipa dejeană a părut mai așezată în teren și a legat mai multe acțiuni de joc. La mijlocul reprizei a doua, Someșul Dej a reușit egalarea, astfel că presiunea a căzut pe umerii zălăuanilor care își doreau mult victoria.

Surpriza a venit în minutul 87, când Dejul a obținut o lovitură liberă de la 20 de metri. Căpitanul echipei Someșul Dej a avut o zi mare și a reușit să bată perfect lovitura liberă, mingea intrând în vinclul porții. A fost golul victoriei pentru Someșul Dej care a obținut 3 puncte prețioase în fața SCM Zalău, scor final 2-1.

SCM Zalău rămâne liderul seriei indiferent de rezultatul obținut de Minaur Baia Mare.