Senatorul USR Sălaj, Bob Virgil Marius, colindat de un grup de colindători din Chieșd
Senatorul USR Sălaj, Bob Virgil Marius, vicepreședintele Comisiei Juridice din Senatul României, a primit vizita unui grup de colindători din Chieșd, care au interpretat colinde tradiționale ca „pe vremuri”.
„Mare bucurie mi-au adus ieri acești minunați corindători de la Chieșd. Faine corinde mi-au adus, așa ca mai demult, ”pe vremuri”. Vă mulțumesc pentru urări, corinde și bucuria ce ați adus-o, fete mândre și ficiori faini, dar și talentați pe care să-i tot ”slobozi în casă”. Doamne ajută-vă să mai duceți bucurie și veste bună peste tot pe unde veți merge!”, transmite senatorul USR Sălaj, Bob Virgil Marius vicepreședinte al Comisiei Juridice din Senat.
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL.jpg?resize=750%2C75)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2.jpg?resize=748%2C177)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2.jpg?resize=751%2C255)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca.jpg?resize=750%2C75)
Este frumos să vedem cum tradițiile locale sunt încurajate și apreciate de către liderii noștri politici. Sărbătorile aduc oportunități minunate de a conecta comunitatea.