Subprefectul Florin Florian invită primarii să acceseze fonduri din PNRR pentru promovarea județului Sălaj
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
„Dorința de ne face cunoscute meleagurile noastre, prin #Turism și #Cultură, a existat dintotdeauna. Astăzi, avem oportunitatea de a o transforma în acțiuni concrete, prin implementarea de proiecte turistice și culturale, de modernizare sau reabilitare a siturilor turistice”, transmite subprefectul Florin Florian.
O noua sursă de finanțare din cadrul PNRR, Investiția I1 – Promovarea celor 12 rute turistice/culturale, respectiv modernizarea/reabilitarea siturilor turistice este deschisă până la data de 31 august 2022.
![➡️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t9e/1/16/27a1.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
Alocarea financiară totală este de 71,97 milioane de lei, fără TVA. Cu aceste fonduri se dorește sprijinirea:
![➡️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t9e/1/16/27a1.png)
![➡️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t9e/1/16/27a1.png)
„Descărcați Ghidul solicitantului de pe site-ul Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene și nu ratați această oportunitate de a putea arăta lumii valorile noastre!”, spune Florin Florian.