Trei sălăjeni prezenți la ședința de guvern de azi, condusă de premierul Nicolae Ciucă
În cadrul ședinței de guvern de azi, executivul condus de premierul Nicolae Ciucă a luat primele măsuri pentru implementarea pachetului ”Sprijin pentru România”. La acastă ședință de guvern Sălajul a fost reprezentat de trei sălăjeni – ministrul de interne Lucian Bode, secretarul de stat av. Bogdan Ilea și secretarul de stat Marius Stanciu.
Secretarul de stat Bogdan Ilea a reprezentat Ministerul Justiției, iar al doilea secretar de stat sălăjean din Guvernul României, Marius Stanciu a reprezentat Ministerul Muncii.
„Am reprezentat astăzi Ministerul Justiției în cadrul ședinței de Guvern în care s-au luat primele măsuri pentru implementarea pachetului ”Sprijin pentru România”.
Principalele teme:
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
![🔹](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1/16/1f539.png)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/04/278166622_119907197317640_2030978093673670010_n-300x225.jpg)
Secratarul de stat Marius Stanciu a participat pentru prima dată la o ședință de Guvern în calitate de reprezentant al Ministerului Muncii, ocazie cu care a transmis că:
„Am participat azi, 14.04.2022 la prima mea ședință de guvern în calitate de reprezentant al Ministerului Muncii și Solidarității Sociale! Agenda de lucru a ședinței Guvernului României a cuprins proiecte de acte normative, memorandumuri și diferite teme de discuție extrem de importante în plan social! În cadrul ședinței, la inițiativa Ministerului Muncii și Solidarității Sociale, a fost adoptat un memorandum privind semnarea unui Angajament Administrativ pentru aplicarea Acordului între România și Republica Macedonia în domeniul asigurărilor sociale”.