Un pacient de pe Secția de Psihiatrie a luat foc in spital
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Un incendiu a izbucnit într-un salon de pe Secția Psihiatrie a Spitalului Județean de Urgență Zalău. Incidentul ar fi avut loc în această seară în jurul orei 21.20.
Un pacient vârstnic a luat foc în salon. Incidentul a alertat autoritățile care sunt la fața locului pentru a stabili cu exactitate circumstanțele producerii accidentului.
Sursele Ziarul Monitorul de Sălaj ne-au trimis că ar fi vorba de o persoană în vârstă care ar fi fumat în salon și și-ar fi scăpat țigara piept, moment în care i-a luat foc îmbrăcămintea.
Așteptăm punctul de vedere oficial al autorităților legat de acest caz și vom reveni cu detalii.