VIDEO| Membri AUR Sălaj au protestat la sediul PSD din Zalău cu lumânări
Liderul AUR, George Simion, a mobilizat toate organizațiile județene pe care i-a pus să protesteze în fața sediilor PSD și PNL din țară, în semn de revoltă și împotriva comasării alegerilor.
AUR Sălaj a organizat un protest, astăzi, de la ora 19.30, în Zalău. Protestul AUR a avut loc în centrul orașului, la sediul PSD Sălaj. Oamenii lui George Simion nu au mai protestat și la sediul PNL, așa cum s-a întâmplat în toată țara.
Protest AUR împotriva comasării alegerilor
„Prin intermediul acestui protest dorim sa ne manifestam nemultumirea fata de intentia ilegala si anti-democratica a partidelor de la guvernare de a comasa alegerile europarlamentare cu cele locale. De asemenea, dorim sa tragem un semnal de alarma cu privire la masurile economice catastrofale promovate de catre putere”, au transmis membri AUR.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/premiumstaff3-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)