1.300 de puieţi plantați în pădurea municipiului Zalău
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
🌳1.300 de puieți de gorun și stejar roșu, plantați în pădurea municipiului Zalău de Ocolul Silvic “Stejarul”.
✅Angajați din cadrul Ocolului Silvic “Stejarul” au desfășurat o amplă acțiune de împădurire, prin intermediul căreia au fost efectuate completări într-o plantație anterioară, cu 1.300 de puieți de gorun și stejar roșu, pe o suprafață de 26 de ari.
📍Această acțiune a avut loc în pădurea municipiului Zalău, identificată în unitatea de producție I, parcela 25 H, situată în zona Poligonului, în apropiere de traseul Variantei de ocolire a municipiului Zalău – tronson II.
🟢Lucrarea este prevăzută în amenajamentul silvic și cuprinsă în Planul lucrărilor de îngrijire și regenerare a pădurii proprietate publică a Municipiului Zalău, al Ocolul Silvic Stejarul Zalău, care are atribuții de gospodărire în regim silvic a fondului forestier.