Primăria Zalău semnalează acte de distrugere în parcurile de joacă din oraș
În ultima perioadă, au fost constatate numeroase acte de deteriorare a echipamentelor și mobilierului urban: bănci rupte, scări și elemente de joacă distruse, carusele avariate, mânere furate, arcuri rupte și alte componente deteriorate.
Facem un apel către părinți, bunici și toți cetățenii să îi îndrume pe cei mici să utilizeze în mod responsabil aceste spații și să respecte bunurile comune. Totodată, îi rugăm pe toți utilizatorii parcurilor să manifeste grijă față de echipamentele puse la dispoziția comunității.





























