![🌿](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t1e/1/16/1f33f.png)
Acest loc va fi unul de reculegere și omagiu pentru personalitatea marcantă a lui Simion Bărnuțiu, oferind, totodată, o oază de relaxare pentru zălăuani. În perioada următoare, în această zonă va fi amenajată Aleea Personalităților, unde vor fi amplasate statuile marilor noștri înaintași Gheorghe Pop de Băsești, Iuliu Maniu și Corneliu Coposu, în semn de respect și recunoștință pentru contribuțiile lor la devenirea democratică a României moderne.