Boxerul legitimat la SCM Zalău, David Anton, a câștigat aurul la Cupa României

Pugilistul nostru, David Anton, antrenat de #VirgilMeleg a obținut sâmbătă, 23 martie, medalia de aur la Cupa României de seniori, categoria 80 kg, competiție ce se desfășoară în această perioadă la Sighetu Marmației.
David Anton l-a învins în finala competiției pe Ioan Deaconu, pugilist legitimat la CS Jiul.
Este rezultatul unui mixt perfect între seriozitatea, perseverența și încrederea în forțele proprii. Sportivul a fost pregătit tot de către un jandarm sălăjean, respectiv plutonierul-adjutant Meleg Virgil.
Competiția pugilistică a avut loc în perioada 19 – 23 martie a.c. la Sala Polivalentă din Sighetu Marmației. La ediția din anul precedent, David Anton a obținut medalia de argint. De-a lungul timpului, David Anton a participat cu succes la numeroase competiții de box și kickboxing.