Cercetați penal pentru comiterea infracțiunii de furt calificat
Marți, 16 aprilie a.c., în urma activităților investigativ-operative efectuate, polițiștii Secției nr. 8 Poliție Rurală Sărmășag au identificat și cercetat doi tineri, ambii din localitatea Derșida, județul Sălaj, bănuiți de comiterea infracțiunii de furt calificat.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2024/04/434051996_1001371421667962_4111857270804837530_n.jpg)
Din cercetări a reieșit că, la data de 15 aprilie a.c., cei doi ar fi pătruns prin efracție într-un imobil din localitatea sălăjeană Derșida, de unde ar fi sustras un motofierăstrău, cauzând un prejudiciu în valoare de 3.000 de lei.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2024/04/Banner-Dreapta-Unita-780-x-150-1.jpg)
Prejudiciul cauzat a fost recuperat de polițiști, urmând a fi restituit proprietarului.
Polițiștii Secției nr. 8 Poliție Rurală Sărmășag continuă cercetările, într-un dosar penal întocmit sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat, în vederea documentării întregii activități infracționale a celor în cauză.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/premiumstaff3-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)