Colindători din Sălaj au vestit Nașterea Domnului al Castelul Regal Săvârșin
🎶 Colindătorii din Țara Silvaniei au vestit la Castelul Regal de la Săvârșin Nașterea Mântuitorului.
👑 Președintele Consiliului Județean Sălaj, Dinu Iancu-Sălăjanu, și grupul de colindători „Silvania”, coordonați de Alexandra Chira, au dus, sâmbătă, vestea Nașterii Mântuitorului Iisus Hristos la Familia Regala a Romaniei.
🏰 La Castelul Regal de la Săvârșin, colindătorii au fost întâmpinați de Majestatea Sa Margareta, Custodele Coroanei române, și de Alteța Sa Regală Principele Radu.
🎄 Colindele străbune din Țara Silvaniei au răsunat lângă bradul amenajat în curtea domeniului regal, aducând în inimile tuturor celor prezenți emoția și bucuria sfintelor sărbători de iarnă.
📜 Cu prilejul vizitei la Săvârșin, președintele CJ Sălaj a oferit placheta „Porta Praetoria” Majestății Sale și Alteței Sale Regale, „continuatori ai regalității românești și promotori ai valorilor și tradițiilor identitare naționale, permanent și pretutindeni”.
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL.jpg?resize=750%2C75)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2.jpg?resize=748%2C177)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2.jpg?resize=751%2C255)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca.jpg?resize=750%2C75)