Directorul CMID Dobrin, Ervin Nemeș, a primit vizita unui grup de studenți din Baia Mare
Studenții Centrului Universitar Nord din Baia Mare, Facultatea de Inginerie și Protecția Mediului în vizita la CMID Dobrin, cu scopul de a înțelege aspectele practice privind colectarea, sortarea și valorificarea deseurilor.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2024/04/FF_IC_648X475.jpg)
![♻️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf8/1/16/267b.png)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2024/04/WhatsApp-Image-2024-04-04-at-22.03.09.jpeg)
Pe parcursul vizitei studenții au purtat discuții interesante cu reprezentanții Brantner Salaj privind provocările activității de colectare și sortare a deșeurilor în sistemele de management din judetul Sălaj.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/premiumstaff3-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)