Doamnele și domnișoarele oprite în trafic de polițiști care le-au oferit mărțișoare de 1 Martie
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Miercuri, 1 martie a.c., continuând tradiţia anilor precedenţi, poliţiştii Serviciul Rutier împreună cu polițiștii Biroului Rutier din cadrul Poliției Municipiului Zalău au fost prezenți în trafic, pe raza Municipiului Zalău, pentru a oferi doamnelor şi domnişoarelor participante la trafic mărţişoare cu mesaje preventive şi recomandări utile, marcând astfel, simbolic, ziua de 1 Martie.
Astfel, șoferițele au fost oprite în trafic, însă nu pentru un control de rutină, ci pentru a li se oferi un mărțișor și pentru a le ura o ”Primăvară frumoasă, fără evenimente rutiere!”.
Polițiștii rutieri sălăjeni vă urează să vă bucurați de o primăvară frumoasă, să conduceți prudent și în siguranță, fără a fi implicați în evenimente rutiere nedorite!