Festivalul-concurs „Pomana Porcului” de la Sărmăşag, apreciat de participanți
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Prefectul judeţului Sălaj, Dari Toma, a fost prezent, vineri, la Sărmăşag, la prima ediţie a festivalului – concurs „Pomana porcului”, un eveniment prin care organizatorii vor să ducă mai departe, pentru generaţiile viitoare, tradiţiile legate de tăierea porcului.
“M-am bucurat să văd astăzi, la Sărmăşag, cum tradiţia tăierii porcului a adus împreună foarte mulţi sălăjeni, care şi-au împărtăţit din secretele unor reţete clasice ale preparatelor din carne de porc, dar au şi socializat şi s-au simţit bine, aşa cum e normal într-o comunitate unită”, precizează Dari Toma, prefectul judeţului Sălaj.
La evenimentul de la Sărmăşag au participat 20 de echipe, din 18 comune din Sălaj, alături de o echipă din Ungaria şi una a Consiliului Tinerilor din Sărmăşag.
Invitat special al festivalului a fost Daragus Attila, doctor docent în gastronomie, profesor universitar la Universitatea Agronomică din Bucureşti şi primar al comunei Turia, din judeţul Covasna, printre participanţi numărându-se şi deputaţii Seres Denes şi Florin Neaga.