Fostul șef al SICE din cadrul IPJ Sălaj, Jula Florin, a ajuns procuror la PJ Jibou
Fost șef al Serviciului de Investigații Criminale Economice din cadrul IPJ Sălaj, comisarul sef de politie Jula Florin, a obținut avizul CSM și s-a transfertat în luna mai 2023 de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Sighetu Marmației la Parchetul de pe lângă Judecătoria Jibou.
Jula Florin și-a îndeplinit „visul” de a deveni procuror în anul 2019
In perioada 28 martie 2019 – 8 iulie 2019 CSM a anuntat ca organizeaza concurs de admitere in magistratura. CSM a scos la concurs 34 de posturi de procuror. Jula Florin – fostul sef al Serviciului de Investigatii Criminale din cadrul IPJ Salaj, a obtinut o nota finala 7,773 și a fost repartizat pe o funcție de procuror la PJ Sighetu Marmației.
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL.jpg?resize=750%2C75)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2.jpg?resize=748%2C177)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2.jpg?resize=751%2C255)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca.jpg?resize=750%2C75)
Felicitari d-nului Jula Florin. Un profesionist desavarsit.
Felicitari, Florin!