Incendii în Zalău, Poiana Blenchii și Gâlgău Almașului
În cursul zilei de vineri, s-au produs 2 incendii care s-au manifestat la coșurile de fum a două locuințe din localitatea Poiana Blenchii, respectiv din municipiul Zalău, înregistrându-se pagube minore.
Un alt incendiu a avut loc sâmbătă seara, în localitatea Gâlgău Almașului, la o anexă gospodărească care deservea ca adăpost de animale. În urma evenimentului au ars elemente de lemn din structura acoperișului și a pereților, pe o suprafață de circa 10 metri pătrați. În adăpost se aflau 2 purceluși care au decedat.
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL.jpg?resize=750%2C75)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2.jpg?resize=748%2C177)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2.jpg?resize=751%2C255)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca.jpg?resize=750%2C75)