Jandarmeria Sălaj: Ziua Veteranilor Unității – punte între trecut și viitor!
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Astăzi, 28 martie a.c., în contextul aniversării a 173 de ani de la înființarea Jandarmeriei Române, a avut loc întâlnirea cadrelor militare în activitate cu cele în rezervă.
La activitatea festivă, organizată la sediul inspectoratului, ne-au onorat cu prezența foști comandanți, ofițeri și subofițeri care, de-a lungul timpului, și-au exercitat profesia cu dedicare și profesionalism în marea familie a Jandarmeriei Sălăjene.
Această întâlnire de suflet a fost un prilej de a ne împărtăși gânduri și emoții, de a depăna amintiri și de a reface legăturile între generații.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/fara-cozi-01-300x300.png)
Cu ocazia acestui eveniment, conducerea Inspectoratului de Jandarmi Județean Sălaj a oferit invitaților, în semn de respect și apreciere pentru activitatea desfăşurată,
felicitări şi diplome aniversare, urându-le să aibă parte de multă sănătate, bucurii şi viaţă îndelungată alături de cei dragi!