Liceul Ortodox „Sfântul Nicolae” din Zalău şi‑a sărbătorit ocrotitorul
Liceul Ortodox din Zalău și‑a prăznuit, la 6 decembrie, ocrotitorul, pe Sfântul Ierarh Nicolae. Cu acest prilej, elevii și cadrele didactice din această școală au participat la Sfânta Liturghie la care a asistat şi Preasfințitul Părinte Petroniu, Episcopul Sălajului, în capela liceului.
La finalul slujbei, pr. director Călin Ciurbe a mulțumit ierarhului pentru prezență și pentru cuvântul de învățătură adresat celor prezenţi. În continuare, Preasfințitul Părinte Petroniu a împărțit cadouri tuturor copiilor și elevilor Liceului Ortodox „Sfântul Nicolae” din Zalău.
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL.jpg?resize=750%2C75)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2.jpg?resize=748%2C177)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2.jpg?resize=751%2C255)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca.jpg?resize=750%2C75)