Plăți de peste 5 milioane lei pentru investiții realizate în Sălaj prin PNDL
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
![🔵](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tef/1/16/1f535.png)
![🔵](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tef/1/16/1f535.png)
Situația plăților efectuate este disponibilă pe site-ul MDLPA, la link
https://www.mdlpa.ro/pages/plati
![👉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
Ministrul Cseke Attila a virat în conturile a 9 primării sălăjene peste 5.300.000 lei (peste 1 milion de euro) pentru lucrări executate prin programele PNDL 1 și 2.
Din Sălaj au primit sume de bani pentru decontarea lucrărilor orașul Cehu Silvaniei și 8 comune, respectiv Bănișor, Cizer, Cuzăplac, Ip, Mirșid, Someș-Odorhei, Valcău de Jos, Zalha.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/04/bani-pndl-1-2-sj-11-aprilie-300x87.jpg)