Polițiștii Postului de Poliție Gârbou au reținut o hoață din Popteleac, condamnată la 2 ani de închisoare
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Condamnată la închisoare pentru furt calificat, depistată și încarcerată de poliţiştii sălăjeni.
Luni, 13 martie a.c., polițiștii Compartimentului Urmăriri – Serviciul de Investigații Criminale împreună cu polițiștii Postului de Poliție Gârbou au depistat și reținut o femeie de 35 de ani, din localitatea Popteleac, județul Sălaj.
Judecătoria Jibou a emis pe numele acesteia un mandat de executare a unei pedepse privative de libertate, fiind condamnată la doi ani de închisoare în regim de detenție, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat.
Cea în cauză a fost introdusă în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al Inspectoratului de Poliție Județean Sălaj, urmând a fi transferată la penitenciar, pentru executarea pedepsei la care a fost condamnată.