Președintele CJ Sălaj, Dinu Iancu-Sălăjanu, prezent la Rus de sfânta sărbătoare a Izvorului Tămăduirii
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Astăzi, de sfânta sărbătoare a Izvorului Tămăduirii, președintele Consiliului Județean Sălaj, Dinu Iancu-Sălăjanu, s-a aflat în mijlocul credincioșilor din comuna Rus și împrejurimi. Alături de aceștia și de primarul Ioan Aurelian Cozma, a participat la slujba religioasă săvârșită la Mănăstirea „Sfânta Maria”, de un sobor de preoți condus de P.S. Petroniu, episcopul Sălajului.
„Sărbătoarea Izvorului Tămăduirii are o simbolistică specială, reprezentând purificarea, vindecarea și binecuvântarea divină. M-am bucurat să fiu, astăzi, alături de credincioșii din Rus, pentru a celebra împreună acest important praznic închinat Maicii Domnului și pentru a ne reaminti de puterea credinței și a rugăciunii în viața noastră”, a transmis Dinu Iancu-Sălăjanu.