Prima ședință a Consiliului Local Zalău din 2024! Viceprimarul Bălăjel reales președinte de ședință
Consilierii locali din Zalău s-au reunit în format online, azi, 25 ianuarie, de la ora 9.00, în prima ședință a Consiliului Local al Municipiului Zalău din noul an 2024.
Prezența a fost la început de doar 17 consilieri din totatul de 21. Au lipsit Gheorghe Bancea PNL, Șerban Ioan PSD, Popiț Iulian PSD. Consilierii locali Gheorghe Bancea și Popiț Iulian s-au alăturat ședinței CL Zalău pe parcursul desfășurării, însă mare absent a fost consilierul local PSD, Șerban Ioan.
Viceprimarul Teodor Bălăjel a fost reales președinte de ședință pentru următoarele 3 luni – ianuarie – martie 2024. Propunerea a venit din partea viceprimarului Nicolae Fazakas și a fost validată cu 12 voturi pentru și 5 abțineri.
Un inginer de excepție, viceprimarul Teodor Bălăjel este omu care îl înlocuiește de drept atunci cânt primarul Ionel Ciunt lipsește. Implicat în toate proiectele de dezvoltare a orașului și mereu disponibil pentru bunul mers al lucrurilor în administrația publică locală, viceprimarul Teodor Bălăjel a câștigat prin muncă întreaga susținere a consilierilor locali din Zalău.
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL.jpg?resize=750%2C75)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2.jpg?resize=748%2C177)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2.jpg?resize=751%2C255)
![](https://i0.wp.com/monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca.jpg?resize=750%2C75)
Felicitări D-le Vice!