Primarul Istvan Kovacs a inaugurat parcul de joacă din incinta Grădiniței cu program prelungit Crasna
În cursul zilei de ieri, 28 martie, primarul Comunei Crasna, Istvan Kovacs, a predat locul de joacă amenajat în curtea Grădiniței cu program prelungit din Crasna.
Administrația locală a amenajat un spațiu de joacă modern, colorat și dotat cu echipamente foarte atractive pentru preșcolari.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/gradi-crasna-scaled.jpg)
Comuna Crasna se poate lăuda cu cea mai modernă grădiniță din județul Sălaj, un proiect realizat cu finanțare prin PNDL 2 în valoare de 10 milioane lei. Clădirea dispune de 8 săli cu spaţiu separat pentru activităţi şi cu spaţiu de dormit, bucătărie proprie, sală de mese şi inclusiv o sală pentru educaţie fizică şi sport.
„Copiii noștri se pot bucura acum de timpul petrecut în aer curat și sigur. Mă bucură faptul că această investiție a fost apreciată atât tinerii, cât și de vârstnici.
Acesta este motivul pentru care lucrăm în administrația locală: pentru ca toți să simțim Crasna ca fiind casa noastră!”, ne-a transmis primarul Istvan Kovacs.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/premiumstaff3-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)