Primarul Sorin Maxim a semnat contractul de finanțare pe PNRR pentru modernizarea Primăriei
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Primarul Comunei Bănișor, Sorin Maxim, a semnat vineri, 3 februarie, la sediul Ministerului Dezvoltării, contractul de finanțare pe PNRR pentru reabilitarea și modernizarea sediului de Primărie pentru creșterea eficienței energetice.
Proiectul are o valoare de 842.850 mii lei (8,4 miliarde lei vechi) prin care se vor realiza următoarele: acoperiș nou, izolare termică exterioară, zugrăveli interioare, uși și geamuri noi, instalații noi, etc.