PSD: Închiderea piețelor care funcționează în spații închise, pedeapsă pentru producători
În urma unor decizii proaste ale guvernului PNL, administrațiile locale sunt nevoite să găsească soluții pentru funcționarea în continuare a piețelor. Cu alte cuvinte, toată responsabilitatea identificării unei soluții pentru susținerea producărorilor locali este plasată administrațiilor locale. Este și cazul administrației Municipiului Zalău care, până la urmă, a identificat soluții și a luat măsuri pentru funcționarea piețelor în spații deschise, în condiții de siguranță.
Chiar dacă, la nivel local, Primăria Municipiului Zalău a luat toate măsurile pentru ca piețele să funcționeze în condiții de siguranță în interior, nefiind înregistrate cazuri de îmbolnăvire, se pare că
agricultura nu este o prioritate pentru liberali. Prin această decizie este distrusă agricultura românească și afectat produsul românesc.
![⬇️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t20/1/16/2b07.png)
![❗️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t50/1/16/2757.png)
![🔴](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6e/1/16/1f534.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
(p)