Rețea nouă de gaz finalizată în Cehei și Pustă
A fost pus în funcțiune rețeaua nouă de alimentare cu gaz pentru Cehei și Pustă. Magistrala are aproximativ 8 kilmetri. Lucrarea a fost recepționată în întregime, urmează doar ca oamenii să se branșeze.
”Astăzi s-a încheiat ultima etapă de lucrări privind conectarea cu gaz pentru localitatea Cehei și Pustă. De săptămâna viitoare pot începe lucrările pentru branșamente și mă bucur că am reușit să finalizăm o investiție așteptată de foarte mult timp. În total vorbim de aproximativ 8 km de conductă în orașul Șimleu Silvaniei !”, a transmis primarul Cristian Lazăr.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/premiumstaff3-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)