SAMTEX SA condusă de o femilie din Italia, face investiții și se extinde la Jibou
Primarul Dan Ghiurco și viceprimarul Vlad Pașcalău, au participat ieri, 26 martie, la invitația conducerii SAMTEX SA și a patronatului italian – familia Campagnolo, la inaugurarea prin retehnologizare, a unei noi capacități de producție.
![🏭](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2a/1/16/1f3ed.png)
Această inaugurare reprezintă nu doar o realizare în domeniul economic, ci și o dovadă a potențialului extraordinar al colaborării internaționale și a puterii investițiilor pe termen lung.
„Felicit eforturile și viziunea acestor parteneri și sunt convins că acest nou capitol va aduce beneficii semnificative atât comunității noastre, cât și întregii regiuni.
Mulțumesc tuturor celor implicați în realizarea acestui proiect, de la conducerea fabricii la angajați și comunitatea noastră în ansamblu. Jiboul nostru se mândrește cu astfel de inițiative și cu parteneriatele solide care aduc progres și prosperitate”, a transmis primarul Dan Ghiurco.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/premiumstaff3-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)