Șapte proiecte ale CJ Sălaj, finanțate cu 140 de milioane lei prin Programul Anghel Saligny
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
„Trei sectoare de drum județean, totalizând aproape 30 de kilometri, vor fi reabilitate și modernizate cu fondurile distribuite prin acest program, iar patru poduri vor fi puse în siguranță ori consolidate. Dacă pentru drumul de la Camăr spre Satu Mare contractul de execuție este deja semnat, în cazul tronsonului dintre Crasna și Valcău de Jos, respectiv al celui de la Hida spre Cluj, am lansat procedurile de achiziție publică pentru proiectare și execuție lucrări. În ceea ce privește podurile, toate cele patru contracte de execuție sunt semnate”, a declarat Dinu Iancu-Sălăjanu, președintele CJ Sălaj.
![❗️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t50/1/16/2757.png)
![➡️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t9e/1/16/27a1.png)
![➡️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t9e/1/16/27a1.png)
![➡️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t9e/1/16/27a1.png)
![➡️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t9e/1/16/27a1.png)
![➡️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t9e/1/16/27a1.png)
![➡️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t9e/1/16/27a1.png)
![➡️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t9e/1/16/27a1.png)