SCM Volei Zalău a bătut Steaua și a obținut o victorie imensă pentru Europa!
Echipa de volei a Municipiului Zalău a început cu victorie meciurile pentru calificarea într-o cupă europeană, reușind să învingă Steaua București. Tribunele Sălii Sporturilor Gheorghe Tadici a fost arhi plină. Zălăuanii au venit în număr mare să susține echipa de volei în drumul său spre Europa.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2024/04/434051996_1001371421667962_4111857270804837530_n.jpg)
La capătul unui meci extraordinar și într-o atmosferă incendiară, Bartha și compania s-au impus cu scorul de 3-2, pe seturi 25-22, 25-22, 26-28, 20-25, 15-10, în fața Stelei, în prima partida din cadrul Play-off-ului 5-6. Al doilea meci se dispută sâmbătă, 27 aprilie, la București.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2024/04/Banner-Dreapta-Unita-780-x-150-1.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/premiumstaff3-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)