SCM Zalău obține victoria în amicalul cu CSM Sighetu Marmaţiei

SCM Zalău a obținut o victorie de moral în primul amical disputat oficial în 2023. Deplasarea la Satu Mare, la Baza Sportivă “Dinamo”, unde SCM Zalău a jucat cu CSM Sighetu Marmaţiei, echipe care sunt adversare de serie în Liga a III-a, a fost de bun augur.

În primul amical din această iarnă pentru SCM Zalău, antrenorul Cristian Lupuţ a dorit să vadă la lucru toţi jucătorii pe care i-a avut disponibili. Pe teren și-a făcut debutul și un puști de doar 14 ani, Patrick – care a apăratu buturile echipe zălăuane.

Jocul nu a fost spectaculos. Ambele echipe au jucat echilibrat, iar prima repriză s-a încheiat la egalitate 0-0. SCM Zalău a reușit să marcheze golul victoriei în a doua repriză, după o acţiune în banda stângă, de unde a venit o centrare în careu, iar Cosmin Meşter a marcat din 10 metri.

În perioada 1 – 10 februarie SCM Zalău va efectua un stagiu de pregătire centralizat, în staţiunea Băile Felix.

CSM Sighetu Marmaţiei – SCM Zalău 0 – 1 (0 – 0)

A marcat: Cosmin Meşter (’68)