Secretarul de stat la Finanțe, Attila György, în vizită de lucru în județul Sălaj
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/07/banner-paulo-gepa-300x34.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/banner-site-centru-varstnici-ciobanca-300x30.jpg)
Prefectul judeţului Sălaj, Dari Toma, a primit, miercuri, vizita Secretarului de Stat din cadrul Ministerul Finanţelor Publice, Attila György, la întâlnirea ce a avut loc la sediul Instituţiei Prefectului fiind prezenţi vicepreşedintele Consiliului Judeţean (CJ) Sălaj, Szilágyi Róbert-István şi viceprimarul Zalăului, Fazakas Nicolae.
Discuţiile cu oficialul din cadrul Ministerului Finanţelor au vizat identificarea de soluţii şi oportunităţi privind gestionarea şi posibilitatea de suplimentare a bugetelor locale şi a bugetului Consiliului Judeţean.