Silcotub Zalău face investiții în Iernut
Conducerea Agenției pentru Protecția Mediului Mureș a acordat, recent, autorizația de mediu pentru o investiție realizată de SC Silcotub SA Zalău în orașul Iernut, pe strada Câmpului nr. 3.
Potrivit Deciziei nr. 3265 din 9 aprilie 2024, document făcut public pe pagina web a Agenției pentru Protecția Mediului Mureș, autorizația de mediu emisă este valabilă pentru următoarele activități:
recuperarea materialelor reciclabile sortate, demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor, comerţ cu ridicata al deșeurilor și resturilor și colectarea deșeurilor nepericuloase.
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2021/06/LOGO-CONF-METAL-SRL-300x30.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2023/01/premiumstaff3-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/08/banner-pescuit-sarmasag-2-300x71.jpg)
![](http://monitoruldesalaj.ro/wp-content/uploads/2022/06/diana2-300x102.jpg)